İstanbul: +90 (216) 611 20 90   HAKKINDA

 

   Şirketimiz, 15 Kasım 1988 kuruldu. İlk yıllarda, SAHRA kereste ve kaplama toptan satışı ile ilgileniyordu. Daha sonra Ortadoğu ülkelerine ahşap ürünleri pazar araştırması için ziyaretlerde bulunuldu. Bu ziyaretlerden sonra Türkiye Orman Ürünleri tarihinde ilk defa Kuveyt'e kayın kereste ihraç etti. Bu ihracat bir kaç yıl devam etti, Körfez savaşının başlamasıyla durdu. 1992 yılındı sahra modern uzun parke satmak için Türkiye'nin ilk showroom'unu Kadıköy’de açtı. Bu, şirket için bugünkü seviyesine ulaşması için atılan büyük bir adımdı.

   1993'te Sahra, Polonya'dan uzun meşe ithal eden ilk şirket oldu. Türkiye ve Avrupa'daki pek çok orman ürünleri fuarına katıldı. 1994'te Sahra Güneydoğu Asya'ya açılan ilk şirket olarak Malezya'dan uzun boy parke ithal etti. 1995 yılındı şirketimiz uzun yıllar Güneydoğu Asya firmalarıyla olan ilişkilerini geliştirdi ve Endonezya'dan da uzun boy parke ithal edilmeye başlandı. Öte yandan, Sahra Merkez Ofisi, iş potansiyelini arttırmak için sanayileşmiş bir alan olan Modoko/Dudullu'ya taşındı.2004 yılında Gürcistan’ın Tiflis kentinde EXİMGEORGİA & SAHRAPARKE adında ikinci showroomumuz açıldı.

   Sahra Parke, Malezya ve Endenozya'dan Masif Merbau, Kempas, Balau parkeleri,Lamine parkeleri ve süpürgelikleri, Tayland'dan Lamine Parke, Almanya'dan da Laminant parke ithalatı,Gürcistan’a parke ihracat yapan Türkiye'nin büyük parke firmalarından biri durumundadır. Sahra'nın asıl hedefi yoluna güçlü adımlarla devam etmek ve alanında her zaman öncü olmaktır.

Facebook Tel & Fax Tel & Fax E-Mail Tel & Fax

SAHRA PARKE ORMAN ÜRÜNLERİ

Ihlamurkuyu Mh. Çanakkale Cd. No:97/B
Beşiktaş Spor Tesisleri karşısı
Tepeüstü - Ümraniye / İSTANBUL

Tel&Fax: +90 (216) 611 20 90
Gsm: +90 (532) 595 89 86
 

e-mail Facebook